Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek
8:30-21:00
sobota
8:30-20:30
niedziela
9:00-19:30

Rossmann w Europie Założycielem firmy jest Dirk Rossmann, który otwierając swój pierwszy sklep w 1972 roku w Hanowerze stał się pionierem koncepcji samoobsługowych sklepów drogeryjnych. W 1993 roku rozpoczął ekspansję na kraje Europy Centralnej. Logo Rossmann to wpisany w literę „O” Centaur – grecka postać mityczna – półkoń – pół mężczyzna. Znak ten jest również wizualizacją nazwiska założyciela i właściciela firmy (Ross – rumak, Mann – mężczyzna). Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo-zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S. Watson. Rossmann w Europie Rossmann w EuropieA.S. Watson to jedna z wiodących grup na rynku handlu międzynarodowego. Powstała w 1982 roku, a w jej ofercie znajdują się zarówno artykuły kosmetyczne i perfumeryjne, jak i spożywcze i elektroniczne. Obecnie w skład grupy wchodzi 10 000 drogerii w 33 krajach Europy i Azji. A.S.Watson zatrudnia łącznie ponad 100 000 tysięcy pracowników. Pod marką Rossmann firma działa w Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii i na Węgrzech i prowadzi ponad 2700 drogerii.
Grupę tworzą również takie marki jak m.in. Kruidvat, Superdrug, Savers, Trekpleister, ICI Paris, Marionnaud. Rossmann w Polsce
Pierwsza drogeria Rossmanna w Polsce została otwarta w 1993 roku w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Po latach działalności firma ma 850 sklepów w 365 miastach. Rossmann jest obecny zarówno w centrach handlowych największych miast, jak również w mniejszych miejscowościach. Drogerie znaleźć można w tak prestiżowych lokalizacjach jak np. Krupówki w Zakopanem, Bohaterów Monte Cassino w Sopocie czy przy ul. Floriańskiej w Krakowie. Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce Pierwszy sklep Rossmanna w Polsce Udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej wynosi 22%. Każdego dnia zakupy w drogeriach Rossmann robi 600 000 osób.
Centrala Rossmanna mieści się w Łodzi. Firma zatrudnia 12 000 pracowników.
Poznań City Center Poznań City CenterW październiku 2013 roku została otwarta największa drogeria Rossmanna w Europie. Sklep mieści się w centrum handlowym Poznań City Center i ma powierzchnię 1 400 m2. Oprócz bogatej oferty handlowej (szczególnie zdrowej żywności oraz wina) klienci mogą skorzystać również z usług salonu fryzjerskiego. Dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw dla dzieci. Drugim co do wielkości sklepem Rossmanna jest drogeria w Manufakturze. Tam do dyspozycji jest Strefa Urody, gdzie można skorzystać z drobnych usług kosmetycznych w korzystnych cenach.
Centrala Rossmanna Centrala Rossmanna
Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo-zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH oraz A.S. Watson. W jej skład wchodzi 11 000 drogerii w 33 krajach Europy i Azji. Grupa zatrudnia łącznie ponad 100 000 pracowników. Logo Rossmanna to wpisany w literę „o” Centaur – pół-koń, pół-mężczyzna. Znak ten jest również wizualizacją nazwiska założyciela i właściciela firmy (Ross – rumak, Mann – mężczyzna). Asortyment obejmuje 15 500 produktów. Są to zarówno produkty renomowanych firm zagranicznych, jak i polskich. Oprócz towarów typowo drogeryjnych Rossmann sprzedaje także m.in. napoje, słodycze i herbaty. W niektórych sklepach kupić można również książki i wina.